Aleš v Praze

Už je to tak, Mejn formaci opustil nadobro. Možná jste stejně jako já s údivem minulý rok slyšeli tu nečekanou zprávu, že Vypsaná Fixa se už nebude skládat z našich známých „čtyř sluncí, co nám hrají pro radost“, tedy Márdiho, Pítrse, Mejly a Mejna.

Novým basákem se po úplně prvním konkurzu a více než deseti letech v historii Fixy stal Aleš (na fotce), generačně lehce mladší. Za basu ale umí vzít pořádně. Mnohdy je basovka až ten čtvrtý nástroj v pořadí, ale Aleš hraje tak, že je to slyšet a taky že je vidět, že to umí. Jeho prvním koncertem se stal pražský utajovaný koncert v La Loca, kterého se zúčastnila jen hrstka lidí, co se očekává za deset dní v Akropoli. Koncert zadarmo s velkým prostorem pro posluchače v novém klubu přineslo své ovoce. Márdi vypadal spokojenější než kdy jindy a diváci nejspíš také. Už tomu musí být tak aspoň patnáct let, kdy naposled regulérně hráli v klubu, kde se dalo hýbat, mít velkou zpětnou vazbu z publika a celkově tak nějak uvolněnější atmosféru. Řeknu vám, stálo to za to! Chtěl bych zažít ty doby, kdy takhle hráli ve svém rodném San Piegu… :)

Před půl hodinou vydali své album, které je poslední s Mejnem, čímž tedy zakončili celou tuto etapu. Ale nebuďme smutní. Uvidíme, co přijde od Aleše. Těžko říci, co je jeho oblíbenou hudbou, ale jeho lehce emácká patka by seděla někomu ze Sunny Day Real Estate a motiv jeho trika mi silně připomínal album od Them Crooked Vultures. Což by oboje mohly být hezké vlivy na nový zvuk Fixy. Mejla, tak ten zas začal hrát trochu jinak, asi se mu zalíbilo trošku shoegaze nebo možná Sonic Youth – což vede k hezkým změnám a můžeme se těšit na pořádně našlapaný a velmi propracovaný nový materiál. Co těšit, stahovat! Nejlépe legálně. Právě teď. Naposled s Mejnem.

Honza Kuliš

Honza Kuliš

Dělám to, co studuji. Studuji to, co dělám. Zajímá mě kultura, ponejvíce hudba, média a politické směřování.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>