AC24 je jeden z nejznámějších českých serverů, které se zaměřují na tzv. „alternativní zprávy“. Alternativní zprávy by měly bejt teoreticky zprávy o věcech, které se řeší ve vyšších kruzích a my o nich moc neslyšíme, (ale jsou o nich nějaké spolehlivé zdroje informací) ale v praxi, o to víc na českejch serverech a tuplem na AC24 je to spíš výběr konspiračních teorií, články převzaté a  často špatně přeložené z jiných serverů, články nepodložené nebo s velice podivnými zdroji informací, a tak se v důsledku čtenáři stávají místo neomarxistů a anarchistů, které by tam člověk čekal, týpci v alobalových čapkách, kteří laserovým ukazovátkem sestřelují drony z oblohy.

Mezi největší problémy, kterými AC24 trpí, patří to, že mnoho čtenářů si nedohledá zdroje ohledně daného tématu a přečtou si jenom ten jeden článek na AC a ten přijímají jako čistou pravdu. Následně tento názor šíří dál a manipulují další lidi. Naprostou nutností při čtení AC24 je si hned po dočtení vyhledat zdroje, na které občas (zřídka) odkazujou už i v článku na AC. Potom může člověk zjistit třeba to, že se autor článku dopustil argumentačního klamu obvykle zvaného jako „texaský ostrostřelec“ [https://yourlogicalfallacyis.com/the-texas-sharpshooter]. AC není objektivní zdroj informací, ale jaké internetové médium dnes je, že? Proto je lepší si načíst ohledně daného tématu různé zdroje a následně si udělat obrázek. Další zvláštní věcí jsou lidé v komentářích pod články, kteří v mnoha směrech připomínají diskutující na novinkách, jen s tím rozdílem, že místo Kalouska v roli satana mají Obamu, Ilumináty a Ještěry z vnějšího vesmíru.

Nedávno vyběhl na AC článek [http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/3353-eu-zakaze-seminka-z-tradicniho-pestovani-a-kriminalizuje-neregistrovane-zahrady] ohledně toho, že Evropská Unie chce zakázat pěstování necertifikovaných rostlin. V článku samotném, což beru jako příklad toho, že to s AC není úplně ztracený, je odkaz na samotný návrh zákona. Na AC tvrdí hned v titulku, že „EU ZAKÁŽE SEMÍNKA Z TRADIČNÍHO PĚSTOVÁNÍ A KRIMINALIZUJE NEREGISTROVANÉ ZAHRADY“. Já osobně jsem tu zprávu EU nečetl celou, protože má asi 80 stran a to v angličtině, a proto také píšu neobjektivní výtah. Návrh zákona si přečtěte sami a uvidíte, jaký si o tom uděláte obraz. Na mě to působilo tak, že co se týče registrace odrůd, tak se to týká hlavně toho, aby na obalech se semeny byly vypsány všechny informace ohledně osiva – klíčivost, doba růstu a další parametry (a tím pádem aby zákazník věděl, že nekupuje šmejdy) a registrace nových rostlinných odrůd je dělána hlavně proto, aby na trh nepronikly přírodě nebo člověku nebezpečné GMO. (To ale na AC24 nezmíní, protože sami jsou proti GMO a nemůžou přece říct, že se nás EU snaží před GMO chránit). Co se týče onoho zakazování, tak ohledně zahrad jsem tam nenašel vůbec nic.

Ano, v některých odstavcích se zmiňuje, že je možno zakázat prodej „rostlinného reproduktivního materiálu“, ale pouze pokud „představuje hrozbu pro zdraví“ a pouze pokud oné hrozbě není schopný čelit samotný členský stát (section 4, article 41, paragraph 1).

Takže AC 24 si klidně čtěte, ona to je koneckonců stránka, jejíž články dávají spoustu podnětů na to, aby se člověk začal o nějaké téma zajímat a sbírat informace, ale nikdy nekončete se svým výzkumem jen u AC24, hledejte informace i jinde.

 

Smršín

Smršín von Kokotoff

Kupte mi pivo a budu vás mít rád.

 1. Peter Yirsaak

  Hezky napsáno Smršíne:) na AC24 se koukám pravidelně (zvlášť proto, že mám v přátelích lidi, který z toho pořád házej odkazy, případně mám lajknutý stránky, který mi to pořád házej na fb) a musim říct, že z neprofesionality a nepodloženosti některých článku mi vstávaj vlasy na hlavě..

 2. Dobrý komentář. Kéž by více a více lidí takto prohlédlo a podobně přistupovalo ke zpravodajství jak mainstreamu, tak zdrojům jako ac24.

 3. Souhlasim s článkem.. AC24 mi podého názoru přijde malinko proruský.. jakoby všechno co dělaj rusáci bylo to nej a to co dělá západ zase vyvrací. Už podle těch komentářů, kde protiruský komentáře mají pravidelně mínusové body a pro ruský komentáře podezdřele kladný hodnocení. No nevim nevim… i idnes věřim víc.. jen AC24 přitahuje zajímavými tématy.

 4. Koupil jsem v CZ plísňový sýr, než vstoupila do EU, byl to plísňový sýr,
  tak jak má být,
  po doporučeních EU se nedá jíst a za ty prachy už vůbec ne.
  Jako kokosový taveňák s plísní za 300CZK/kg je šílenost.
  Jsem z oboru,
  taveňák je poslední vejškrabek ze zpracování mlíka.

  Vivat EU a její ochrana spotřebitelů.

  • Smršín

   Vaše tvrzení je příliš obecné, tudíž zavádějící. jaký sýr? Výrobce? Nezměnily se výrobní procedury? Nezměnil se vlastník konglomerátu? Jaká doporučení? Jsou doporučení rpávně závazná? Kokosový taveňák? Háda se snad někdo o kvalitách tavených sýrů? Ono je strašně snadné hned vinit EU, že?

 5. Hm tak sa nam tu zisli sami odbornici co pozeraju Ct a citaju idnes ci ihnoj ci najvacsia zumpa do tej zumpy patrite aj vy sraci odbornici co tu rypete do ac rad by som vedel kto vas plati za takete stvanie co sraci us ambasada ze ?

 6. Tak pane Smršín, nebo jak si to vlastně říkáte, i nadále si lijte do xichtu líh, jak asi neustále provádíte, a i nadále můžete polemizovat o tom co se na AC 24 píše. Pravda je taková že pokud někdo někomu sdělí informace které dotyčný není schopný akceptovat, (protože mu kradou jeho dosavadní život resp. smysl života) snaží se toto vyvrátit, nebo Zpochybnit důvěru zdroje a právě tím nakazit i ostatní.
  Mě osobně stačí vidět minulost USA, jak neustále svým systémem doslova zotročují další a další země s cílem prosadit svůj životní styl na celé naší kuličce. Jak asi určitě víte, tento systém požírá sám sebe a je nutná neustálá expanze, jinak se zmíněný systém zhroutí. Už jen tento fakt je plně dostačující k tomu, abych věděl že je to špatně. Uvidíme až k vám domů přijdou vojáci a vrazí vám do držky kvér. Uvidíme jestli i po tom budete mít stejné názory. Jeden příklad: Když už musí konvoj projíždět přes ČR, proč tedy nejede vlakem a zaplachtován… ???? Proč se to takhle šíleně medializuje, a rozděluje lidi na dva tábory? Je to jen ukázka moci kterou vládnou, a tímto způsobem ji prezentují. Kdo si to nepřipustí, je hlupák. Všechno ostatní jsou jen plané řeči. USA neumí nic kromě válčení, a zabíjení lidí. V tom jsou opravdu nejlepší, ale už brzy narazí a i vy sám to sakra pocítíte. Potom možná přestanete psát kraviny, a polemizovat o tom co se na AC 24 píše. Raději koukejte na NOVU, a budete spokojen. Vy osobně ještě spíte, ale někteří z nás už jsou vzhůru, a nenechají se zotročit nikým a nikdy. Jediné co chceme je svobodně žít, a ne se už na začátku života odevzdat zotročení formou neustálého shánění peněz na píčoviny kterými nás USA velmi kvalitně zásobuje z pozice EU. Toto není konspirace jak si mnozí myslí, je to fakt který si nikdo z vás nechce připustit.

  Petr

  • Smršín

   Nutno říct, že jste se tu hezky rozkecal. Ano, říkám si Smršín, jelikož mi tak říkají mí přátelé a známí a jelikož mi tato přezdívka nevadí, používám jí. Jen bych upozornil, že si líh neleju do „xichtu“, ale do úst, jen tak na okraj, máte-li pochybnosti o tom, jak se alkohol užívá. Řekl bych, že zrovna u Vás v Plzni byste to mohli vědět. (Nejsem ve spojení s ilumináty, stačí normální IP trakcer.)
   Vaše první tezi, o zpochybňování o vyvracení tezi lze shrnout asi takto: nepíšete nic nového či světoborného. takhle funguje naprosto normální dialog. Avšak já, naorozdíl např. od AC24 nikoho nenakazuji, jelikož své informacvi si ověřuji a zdrojuji, ergo, na rozdíl od AC24 vím, co říkám, píšu, či prezentuji.

   Nevím, proč do této diskuze pletete Spojené státy, o kterých článek nebyl, zřejmě jde o argumentační klam „Tu quoque“ (https://yourlogicalfallacyis.com/tu-quoque), jelikož než abyste poukázal na chyby, které dle Vás zřejmě jsou v mém článku, ač si jich nejsem vědom, stáčíte diskuzi ke zcela jinému problému. Už vaše první věta v tomto odstavci je tak plná klišé, že by se za ni nemusel stydět žádný béčkový akční film. zotročování dalších a dalších zemí? Prosazení životního stylu? Co je oním životním stylem? jestli tím máte na mysli relativní svobodu, svobodu politického a náboženského smýšlení, svobodu podnikání, přístup k internetu, elektřinu, pitné vodě a střechu nad hlavou, tak tohoto „životního stylu“ využíváte i vy. Chcete-li tedy moralizovat, staňte se nejprve vy z tohoto hlediska čistým, nevyžívejte „výdobytků amerického životního stylu“, odstřihněte se od netu, elektřiny, novin, atd., a pak kázejte.

   Systém požírá sám sebe? Kdyby požíral sám sebe, nedocházelo by k nepřetržitému ekonomickému růstu. Chcete-li napadnout tuto tezi, doporučuji projít či si zopakovat třetí ročník střední školy, předmět ekonomie, či, studujete-li, stejně jako na gymnáziu, ZSV a zjistíte, že i v recesi celkové HDP neklesá. Celá tato vaše věta dokazuje, že o ekonomice víte málo, nevíte zhola nic, či víte, řeknu-li to tak, a to zcela oprávněně, úplné hovno.
   „Uvidíme, až k vám přijdou vojáci…“ a co je toto za argument? Že by toto: https://yourlogicalfallacyis.com/tu-quoque? Nebo je to prostě jen naprosto prachbídný argument, kterého jsou schopni jen náckové na whitemedia, když říkají „Uvidíme, až se k vám nakvartýrujou cikáni…“.

   Proč konvoj nejede vlakem? Nepopírám, že nejede, nepopírám, že vlakem by to bylo levnější, ale kdybyste, když už nevíte nic o ekonomice, věděl aspoň něco o mezinárodní politice, věděl byste, proč vojska v Estonsku byla a došlo by Vám, proč jedou přes naší republiku.

   Proč se to medializuje? Inu, to ví i malé dítě, že když někde jede vojenský konvoj, tak se o tom píše. Byl byste snad radši, kdyby se o tom nepsalo či co? A proč to rozděluje lidi na dva tábory? Inu, protože ke všemu se dají zaujmout minimálně dva názory, no.

   Že USA neumí nic krom válčení a zabíjení lidí? Kdybyste měl pravdu, znemanalo by to, že už by všude, včetně samotných USA byli všichni všude zválčení a zabití. Už jen to, že Vám píšu (A to ještě nezabíhám do Descarta) znamená, že umí i něco jiného, není-liž pravda?

   Že jsou v tom nejlepší? těžko říct, Josif Stalin možná, těžko říct, válčil líp, minimálně líp zabíjel lidi. Pol Pot také lépe zabíjel lidi. Hutuové také lépe zabíjeli lidi. Radovan Karadžić na to měl také lepší systém. Adolf Hitler také zabíjel lidi „líp“. Mao, dynastie Kimů, Lenin, Brežněv, Castro, Che Guevara, Joseph Kony, Ho Či Minh, ti všichni by se zcela jistě mohli proti vašemu tvrzení ohradit.

   Na novu nekoukám, nemám proč.

   Já nespím, pokud teda toto není projevem náměsíčnosti, o čemž pochybuji, protože právě piji čaj a poslouchám hudbu, což bych si, myslím si, ač nejsem doktorem, tím méně neurologem, v náměsíčnosti zřejmě neuvědomil.

   Máte-li problém s neustálým sháněním peněz na píčoviny, přestaňte kupovat píčoviny nebo vytáhněte hlavu z prdele a sežeňte si lepší práci. Nebo se rekvalifikujte, nejste-li schopen vykonávat práci, která by vám vyhovovala.

   Díky za komentář Petře, takhle kvalitní literární blití jsem už hodně dlouho nečetl.

   S pozdravem Smršín

   • Zdravím p. Smršín, docela jsem se pobavil. Mluvím tak jak mi zobák narostl, a tak jak to cítím. Vy si o mě myslíte že jsem hlupák, a já si myslím to samé o vás. Vy sám jste se odsoudil ke studiu, a vy sám protlačujete názory které vám byly vštípeny právě ve školách. Literárně vám na to kašlu, nepotřebuji to k životu, a klidně budu blít dalaší a další věci. Všechny informace čerpáte právě z internetu který je největší zbraní. Jiný rozhled nemáte. Avšak uniká vám realita skutečného života. Hlavně vy studenti jen chlastáte a prcáte se mezi sebou. vztahy lidí jsou vám ukradené. Nebudeme si vyčítat kdo zabil více lidí a proč, ale já vám říkám že jsem žil už za komunismu, a i nadále žiju v tuto dobu. Nevím jestli jste schopný posoudit rozdíly mezi oběma režimy. Já to vidím na lidech, jak žijí, co kupují, a jak se k sobě chovají. A klidně vám řeknu že je v tom propastný rozdíl. Jestli jsem vás urazil nebo naštval nebo tak, omlouvám se za to, ale vy nemáte ani tušení co je to mléko, jak vůbec vypadá sýr, natož abyste tušil co se vlastně děje. Klidně argumentujte školskými naučenými osnovami, ale mě nechte žít jak chci já. Myslíte že je normální aby děti od 4 let hladili v ruce telefon, Myslíte si že jim neukradnete jejich dětství, Myslíte si že je normální „sexovat“ bez vztahu ? a milion dalších věcí. Žijete jinak , neberu vám to, ale sdělím vám jednu věc. Kupujeme hovna v krásných krabičkách, a znovu a znovu a znovu. Zaplať pánbůh, že toto nemusím absolvovat, protože mám veškeré potraviny svoje. Odsuzujete lidi podle internetu, nejspíš na něm budete pěkně často, a i proto tvrdíte že jsem z Plzně jen podle adresy IP. Ani netušíte odkud jsem, a kde žiju, natož abyste mě poučoval o tom jaké mám názory. Nechme to být, vy sám poznáte jak se situace vyvine.
    Tak posílám další literární blití, a líh si opravdu lijete do xichtu, a ne do úst. Podle toho vaše názory i vypadají.

    Petr

    • Ještě něco, nastudujte si Benešovy dekrety, jsou neustále platné a nezrušitelné. Nastudujte si pojem vlastizrádce, a jak se s nimi zachází. Tvrdit že HDP vzrůstá je úplný nesmysl, už jen z funkčnosti toho samého. Jak chcete zvedat HDP když nic neprodukujeme, nic nemáme všechno nám bylo sebráno, odprodáno aby se pár lidí mělo „DOBŘE“ . a zeptejte se sám sebe kým ????

     Neustále Zpochybňujete důvěryhodnost zdroje AC 24, že je proruská. S kolika „ruskými“ (ukrajina, bělorusko, Ázerbajdžán, atd) lidmi jste měl tu možnost spolupracovat a ptát se na jejich názory ???
     že jste si tak jistý?

     Petr

     • Smršín

      Opět ukazujete, že nerozumíte ekonomii. HDP, ať už světové, regionální či státní vždy roste. Ekonomika, jak byste mohl vědět, kdybyste nebyl úplnej jantar, se pohybuje v cyklech, cyklech recesí a růstů, ale proložíte li graf tohoto regresivní přímkou, zjistíte, že ekonomika a HDP roste. Nevím, proč do toho pletete Benešovy dekrety. Vaší další základní neznalost dokazuje teze, že „nic neprodukujeme“. Kdybychom neprodukovaly, nebyly by peníze na dávky, školství, důchody, prakticky by ČR neexistovala. To, že existuje, dokazuje, že produkujeme.
      .
      Ukrajinci, Bělorusové ani Ázerbajdžánci nejsou Rusové a to ani v uvozovkách. Krom toho jsem nikde v tomto článku nenapsal, že je AC24 proruská.

    • Smršín

     A jéje, Váš verbální průjem pokračuje.

     Ke studiu jsem se neodsoudil, dobrovolně jsem se k němu rozhodl a tohoto rozhodnutí nelituji. Všechny informace nečerpám z internetu, buďte tak laskav a netvrďte to, k čemu nemáte dostatek informací. Nevím, jak jste došel k tomu, že studenti jen chlastají a prcají, či to, že nám lidské vztahy jsou ukradené. Stejně tak mi to ani nepřijde relevantní k meritu diskuze a je to opět důkaz, že se snažíte odbíhat od tématu. Nebudeme si vyčítat kdo zabil víc lidí? Vy jste začal na někoho ukazovat prstem s tím, že zabíjí nějqaké lidi a nic jiného neumí. Buďte tak laskav a uvědomte si, že diskuzi na toto téma jste přivedl vy.
     .
     Opět: proč si myslíte, že nevím co je mléko nebo sýr?
     .
     Sexovat bez vztahu? Nezmiňujete to tu spíš z toho důvodu, že jste frustrován, že vám žádná nechce dát?
     .
     Teď tvrdíte, že máte jídlo vlastní. Proč jste tedy prve tvrdil, že střádáte peníze na sračky? Vždyť teď říkáte, že je přece nepotřebujete! Jste psychicky zdráv?
     .
     Myslel jsem, že větší literární výser než váš první příspěvek již nikdy číst nebudu. Děkuji, ukázal jste mi, že jsem se mýlil.

 7. Ufňukané posty pana Petra, plné lží (kterým nejspíš i sám věří) jsou roztomilé a úsměvné. Ale v jedné věci se shodneme – já jsem mimochodem také žil za komunismu a také si myslím, že rozdíl je propastný… ovšem ve prospěch současnosti.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>