http://besttireratings.com

Chtěli jste někdy mít stroj času, cestovat do minulosti, opravit chyby co jste udělali, něco prožít znovu, podívat se na kterékoli místo v dějinách či zjistit jak budeme žít za tisíce let? Bylo by úžasné, moci se prohánět staletími stejně lehce, jako listovat knihou. Máme smůlu. Zásadní překážka je absence stroje času, ale nastane někdy doba, kdy budeme mít k dispozici něco takového? Odpověď zní ne. Jak si mohu být tak jistý? Je to jednoduché, řekněte, nepobíhalo by tu spousty lidí z jiných časů? Takže stroj času nevynalezneme. Ale proč? Když vezmeme v potaz rychlost technologického rozvoje, předpokládal bych, že za pár set let možná prolomíme pomyslnou hranici prostoru pomocí teleportu a za pár tisíc let, bych pak tipoval stroj času. Možností je více. První zní, že prostě časem cestovat nelze a nejde ho „zkrotit“. Další je, že civilizace nedojde nikdy do stádia, kdy by měla potenciál pro sestrojení stroje času, protože dříve vyhyne, nebo se vrátí zpět na počátek (jak tomu bylo u starověkých civilizací). Další scénář spadá pod druhou možnost a to, že při pokusu cestovat časem dojde ke zničení časoprostoru, kontinuity, vesmíru, nebo co se dá zničit. Třetí možnost je, že mezi námi cestovatelé časem nepobíhají, protože jsou zavření v psychiatrických ústavech.

Jediným způsobem, jaký mne napadá, jak by se dal trochu ošálit čas je červí díra. Teoreticky, vlezli by jste do ní třeba na Měsíci a vylezli na Zemi. Za minutu by jste mohli pozorovat sebe dalekohledem, jak do ní na Měsíci vstupujete. Nebyla by to realita, už se to stalo, ale světlo na Zem z Měsíce doletí až za minutu a viděli by jste jen světlo odražené od vás o minutu dříve. Dostanete se z místa na místo dříve, než světlo a vše ostatní, ale potkat někde červí díru je jako potkat Yettiho. Prý existuje, pár fanatiků vidělo stopy a tím to končí. Takže nejspíš zůstaneme trčet v čase, jako ve vlaku bez brzd, zaseknutém na plném výkonu. Bezva na tom je, že jízda je zdarma. Nejhorší, že naše část cesty je sakra krátká. Proto si jí musíme vychutnat, nesedět jen v kupé, pospávat a čekat na konec. Vstaňte, oběhněte pár kupé, sežeňte kamarády a ve vašem vagónu udělejte party. Podnikněte něco, co vás naplní. Vlak pojede i bez vás, ale lepší je z cesty vytěžit co nejlepší zážitek. Aby jste si na konci cesty mohli říct „Tak tohle k*rva stálo to za to“ a ne „Konečně už je to za mnou“.

Jiří Jelínek

Jirka Jelínek

Průměrný uvědomělý mladý člověk, zajímající se mimo zajímavých věcí, o kterých se nedá psát, o světové dění a konspirační bláboly. Rád fotí, prochází se přírodou, tráví čas s kamarády a tvoří. Myslí si, že je jiný než ostatní a možná tomu tak je, možná taky vůbec. Nejraděj by obletěl s foťákem celou galaxii, ale nemá na to mimozemský pohon, který mu sebral pentagon. (Ne, prosím Vás, jsem naprosto normální :) )

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>