bedifferentbeyoubeme-660

V dnešní společnosti bych se nazval bláznem, protože být normální, zde znamená být nenormální, duševně chorý a oddalovat se od všech lidských podstat. Jelikož jsem se normálním neshledal, budu asi blázen (možná společně s Vámi). Stejně tak jsem mohl psát o tom, jak já jsem normální, a ostatní jsou blázni, je to jen jiný úhel pohledu. Takže jsem blázen, pokud jsou ostatní normální a pokud jsou ostatní blázni, pak já jsem normální… podle toho co považujete za normální a jak si to přeberete.

Pro mě, jako blázna dnešní doby, být opravdu normální znamená vážit si hodnoty, ne ceny, více dávat, méně brát, nebýt materialista, mít rád přírodu a podle toho se k ní chovat, mít soucit, respekt, pochopení, žít zdravě, být kreativní, zvídavý, akční, dělat to čemu věřím a za tím vším si pevně stát.

Pro „normální“ lidi je to většinou něco jiného a moji normálnost považují za bláznovství stejně tak, jako já považuji za blázny naopak je. Tahle normálnost znamená být materialista, egoista, považovat televizi za okno do světa, hrát nejnovější hry na PS3, být sobecký, sebestředný a hledat štěstí tam, kde není a vlastně vůbec si neužívat života. Nezajímat se o nic důležitého, ale v určitých chvílích dělat chytré a do všeho kecat s tím, že všechno vím nejlépe a odmítám jakýkoli jiný názor než svůj vlastní (ten co mi řekli v TV).

Kdo určí, co je normální? To musíte udělat vy, takže buďte sami sebou a nenechte někoho za vás určovat, co je vaše normálnost. Kdo jiný by se nazval normální, než duševně chorý člověk. Každý by měl být jiný a svým způsobem bláznem a kdo řekne, že je normální, není v pořádku a stává se normální troskou. Takže se zamyslete nad významem slova normální, normálnost a příště až se vás někdo zeptá „Jsi normální?“, tak s klidem odpovězte „Ne.“ a prosím Vás, nebuďte.

 

Jiří Jelínek

Jirka Jelínek

Průměrný uvědomělý mladý člověk, zajímající se mimo zajímavých věcí, o kterých se nedá psát, o světové dění a konspirační bláboly. Rád fotí, prochází se přírodou, tráví čas s kamarády a tvoří. Myslí si, že je jiný než ostatní a možná tomu tak je, možná taky vůbec. Nejraděj by obletěl s foťákem celou galaxii, ale nemá na to mimozemský pohon, který mu sebral pentagon. (Ne, prosím Vás, jsem naprosto normální :) )

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>