240D

Jednoho dne se to stane, dojde ropa. Nebo spíše bude tak drahá, že si ji 98% z nás nebude moci dovolit. Co pak? No, jelikož to věstí už pěknou apokalypsu a těžko říct, co dojde příště, bude na čase přejít na staré zvyky. Pořád bude někde kousek přírody, kde se člověk může stát sběračem, postavit si obydlí z bambusů či jiných tyčí, sbírat ovoce, možná následně i sázet, postavit totemy a začít znovu.
240D
No jo, jenže jak se do toho ráje dostat? Žádná ropa, elektrické vlaky jsou přeplněné… Hm, bude potřeba něco jiného. Něco místo ropy. Co by to tak mohlo být? Jelikož se McDonald’s stal největší firmou po převzetí Googlu a stal se výhradním zdrojem potravy, možná bude cesta zde. Ale kde? Co jim přebývá? Tlouštíci, co zemřeli na obezitu? Ne, takový zdroj energie bych nechtěl. Ale počkat! Co použitý olej? To by mohlo být ono. V garáži mi stojí Mercedes W123 s motorem 240D, jaké štěstí, že je to téměř jediné auto, co může jezdit na použitý olej!

Se zbytkem nafty dojedu k pobočce McDonald’s. Není to složitý, potkáváte je teď každých sto metrů. Teď už jen nalít pár litrů použitého oleje z friťáku, o který nikdo nejeví zájem, a hurá do světa. Někam, kde roste hodně ovoce, teče tam čistý pramen a nevstoupila tam lidská civilizace, která by jinak všechno vydrancovala a postavila tam další pobočky McDonald‘s.

A teď už jen stát se člověkem pravěkým, zpátky do normálního života.

Honza Kuliš

Honza Kuliš

Dělám to, co studuji. Studuji to, co dělám. Zajímá mě kultura, ponejvíce hudba, média a politické směřování.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>