20140120_211318

Dne 19. 1. 2014 navštívila pražskou metropoli britská punk-rocková legenda The Vibrators. Tato kapela byla založena v roce 1976 Ianem Carnochanem (Knox) a za dobu své existence se proslavila hity jako například „Baby, baby, baby“ (nebojte se, nejedná se o žádnou protoverzi Justinova hitu), „Whips and Furs“ nebo „Automatic lover“. Dnes již v kapele z původní sestavy zbývá pouze bubeník John ‚Eddie‘ Edwards. I přesto ovšem předvedli vynikající show. Spolu s The Vibrators vystoupili v pražském Lucerna music baru také pražští Plexis.

Celý koncert měl začít ve 20:00, avšak začal s mírným zpožděním. Ovšem už půlhodinu před oficiálním zahájením se před Lucernou kupily davy fanoušků.

Okolo 20:30 započala koncert kapela Plexis. Zazněly písně jako například „Život jsou jen báry“, nebo „Už mi to nohy kroutí“. Plexis opravdu dokázali dokonale rozproudit krev v žilách všech přítomných a připravit je na hlavní kapelu večera!

20140120_211318

Zpěvák kapely Plexis Petr Hošek

Okolo 22:00 se na pódiu objevili dlouho očekávaní The Vibrators a rozjeli svou show energickým hitem „Whips and Furs“. O skvělou show se po celou dobu jejich vystoupení staral frontman Pete Honkamaki.

20140120_222552

Zpěvák kapely The Vibrators Pete Honkamaki (vpravo)

Všichni přítomní se svíjeli v rytmu hudby, a když „Vibrátoři“ dohráli písně na svém setlistu, tak byli publikem ještě 2x přivoláni zpět s požadavkem dalších a dalších přídavků.

Součástí koncertu byl také bohatý merchandise, který ovšem kromě tradičních produktů jako trička, mikiny, nášivky, placky a podobně nabídl také speciální The Vibrators vibrátor.

 The Vibrators jsou  rozhodně jedna ze skupin, která z davu punk-rockových legend vyčuhuje, a to především díky  svému jedinečnému, nenásilnému a lehce extravagantnímu stylu hudby.

Koncert byl stejně tak jako minulý rok vynikající, a to i přes již zmíněnou absenci většiny původních členů.

Autoři: Honza Kuliš a Štěpán Rožek

Štěpán Rožek

Štěpán Rožek

Jsem studentem Gymnázia Na Zatlance a celkově pojato jsem multikulturní člověk. Zajímám se o hudbu, četbu, psaní, občasně sport, ale svou budoucnost vidím v marketingu, businessu a informačních technologiích. Vždy se snažím vyčnívat z davu, jsem náladový a jsem vždy rád když se mohu jít pobavit s přáteli nebo si vyrazit na koncert, nebo jinou akci.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>