jazzfestbrno_logo

Letošní ročník hudebního festivalu Jazzfest Brno má již kompletní program. Od 6. března do 25. května se můžeme těšit na spoustu zajímavých jmen. Hned zkraje do Brna zavítá trio Brada Mehldaua, který se na jazzové scéně pohybuje již pár let, a myslím, že není nutné blíže přibližovat tohoto úžasného klavíristu a jeho trio, ve kterém nyní působí Larry Grandierem na kontrabas a Jeffem Ballardem na bicí.

Bez povšimnutí nemůže zůstat ani libanonský trumpetista Ibrahim Maalouf. Tento zajímavý muzikant si velmi rychle našel cestu do obecného povědomí jazzových fanoušků. Jeho osobitá hra s arabskými odkazy působí velmi grandiózně a mysticky. Ibrahim Maalouf je mimo jiné také obdivuhodným interpretem klasické hudby.

Pokud jste milovníkem „Hammondek“, určitě byste neměli vynechat trio Goldings-Bernstein-Stewart. Jelikož tato kapela působí již 20 let, je patrné výborné hudební porozumění a vše samozřejmě doplňuje fakt, že všichni tři jsou opravdovými mistry svých nástrojů.

Vrcholem letošního festivalu bude vítěz letošní Grammy Awards 2014, Gregory Porter (album Liquid Spirit).  Jeho jemný baryton a směs jazzu, soulu, gospelu a R&B vytváří nádhernou a uvolněnou atmosféru. Gregory Porter si během tří let vybudoval obdivuhodnou reputaci. Trumpetista Wynton Marsalis ho dokonce označil za giganta soudobého jazzu.

Samozřejmě se můžeme těšit i na tuzemské muzikanty. Pro příklad uvedu Víta Křišťana a jeho Imprints Project nebi Roberta Balzara s triem. Určitě se máme letos na co těšit.


Honza König

Honza König

Šťastný pesimista. Pierot a násemíčník, kterej po nocích hraje na kytarující struny hlavou dolů. Miluje pakobylky a mír!!!

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>