sheep-dog-trials-im-telling-you-the-man-and-the-do1

Znáte ten obrázek, kde ovčácký pes nahání ovce pastevci do ohrádky, všechny ovce jsou v houfu, jen jedna stojí vedle a říká ostatním „Říkám vám, že ten pes a člověk spolu spolupracují.“ Ostatní odvětí „Nesmysl“? Ten obrázek se mi líbil, přemýšlel jsem nad jeho výstižností a přirovnání lidí k ovcím, pak mi došlo, že je to téměř dokonalé. (obrázek jsem našel jen v angličtině a nepodařilo se mi vyhledat původního tvůrce)sheep-dog-trials-im-telling-you-the-man-and-the-do1

Jen si to vezměte… Co ví ovce? Neví nic. Co si myslí, že ví? Všechno (pokud si něco myslí). Co si myslí o psovi a pastevci? Myslí si, že o ně všichni pečují kvůli jejich důležitosti, aby se měly dobře. Co dělají ovce? Žerou, spí, rozmnožují se, primitivně se baví, sekají louku, dávají mléko, vlnu, (maso). Nemají ponětí o tom, že by pasák se psem měli jiný záměr ani si to nedovedou představit. Takže k ovcím se dají přirovnat lidé uzavření systémem.

Další na řadě je pes. Proč pes nahání ovce? Dostane odměnu od pastevce, případně to dělá z vlastního potěšení. Co ví pes? Ví co má za úkol a zná úlohu v systému nahánění, nerozumí ale všem úkonům ani vyššímu účelu, když mu ale cokoli pastevec přikáže, bez odmlouvání to udělá, protože by nedostal nažrat, nebo je už tak dobře vycvičen. Asi už jste zjistili kdo je v reálu tím psem. Ano, jsou to vlády s politiky.

Dostáváme se k pasákovi. Co ví pasák? Vše co potřebuje a chce (90% procesu). Proč chová ovce? Aby z nich měl finanční a materiální prospěch (v reálu ještě moc). K větší dokonalosti si představme, že se celý tento kolotoč odehrává na farmě. Pastevec ale farmu nevlastní, pořád dělá něco, co mu bylo sesláno s hůry a on za výkon dostává odměnu, či je to syn majitele, pak pracuje zdarma, ale na farmě má zázemí a profit z celkového výdělku. Potřebuje si vydělat na sebe, ale když by byl ve větších potížích, pan farmář mu bez okolků pomůže. K pasáčkovi tedy přirovnávám nadnárodní velké korporace všeho druhu (bankovní /JPMorgan Chase, FED, Citigroup, BOA, ING, Generale…/, potravinářské /Unilever,Coca Cola, Nestlé…/, mediální /Viacom, AOL Time Warner, Vivendi Universal…/…)

Kdo je ten zmiňovaný pan farmář, kterého najdete sedět doma u krbu? Nepotřebuje být mezi ovcemi známý jako ten co je nahání (jako pes a pasák). Vlastní celou farmu, dává povely pasáčkům, shrábne peníze a přerozdělí, kam uzná za vhodné. Ovce se nikdy nepodívají do farmářova domu ani neporozumí chodu farmy. Starý farmář se už nechodí podívat na pastvu, od toho má pasáčky. Na pastvinách jsou vidět pořád krom ovcí akorát psi a občas pasáček. Nejspíš vám došlo, že náš starý farmář je například takový Rockefeller. Tedy šedé eminence, stínové vlády, elity… ti co nejsou vidět ani slyšet, ALE mají největší moc a majetek na farmě (světě), rozhodují o každém detailu, řídí celou farmu, ale ovce se o tom nikdy nedozví.

Taky jste si vzpomněli na Orwellovu Farmu zvířat?

Jiří Jelínek

Jirka Jelínek

Průměrný uvědomělý mladý člověk, zajímající se mimo zajímavých věcí, o kterých se nedá psát, o světové dění a konspirační bláboly. Rád fotí, prochází se přírodou, tráví čas s kamarády a tvoří. Myslí si, že je jiný než ostatní a možná tomu tak je, možná taky vůbec. Nejraděj by obletěl s foťákem celou galaxii, ale nemá na to mimozemský pohon, který mu sebral pentagon. (Ne, prosím Vás, jsem naprosto normální :) )

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>