rsz_1rsz_vintage-film-camera-director-aloysius-patrimonio

Dnes se prostřednictvím hudby podíváme do filmové tvorby. Některé kapely utrácejí miliony, aby představily úchvatný videoklip, kterým se mohou zviditelnit. Že to jde i jinak, ukazují amatérští kameramani, herci, střihači, animátoři a hlavně fanoušci své oblíbené kapely, kteří dokáží videoklip vytvořit sami, většinou s prázdnou kapsou. Osobně nejvíce oceňuji klipy, které byly natočeny přímo pro tento účel, ale občas nejsou špatné i sestříhané části starých filmů, kreativitě se prostě meze nekladou.

Na prezentaci vybraných neoficiálních videoklipů se můžete podívat kliknutím na video níže, jsou uspořádány jako seznam videí, takže je uvidíte všechny pohromadě a postupně. Dojde na působivý klip New York od U2, éterickou Češku tancující na Joy Division, dekadentní PJ Harvey, vousatého fanouška Pearl Jam, Bárta a Homera jako členy Nirvany, Black Sabbath s Hitchcockem i na videoklip Pussy Riot vhodný pro fandy Fight Clubu.


Myslím, že mnohdy jsou hezčí (dojemnější, osobitější,..) videoklipy natáčené samotnými fanoušky, než ty oficiální. Žádná kapela nemůže mít klip ke každé své skladbě, takže pokud vám vadí, že k té vaší oblíbené zrovna není, co si ho zkusit natočit?

Jestli to opravdu uděláte, nebo máte nějaký oblíbený neoficiální videoklip, pošlete mi ho do komentářů, rád se podívám.

Honza Kuliš

Honza Kuliš

Dělám to, co studuji. Studuji to, co dělám. Zajímá mě kultura, ponejvíce hudba, média a politické směřování.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>