lustr

lustrČeská a slovenská ilustrace má konečně svůj vlastní festival! Akce s názvem LUSTR, která se zaměří na současnou mladou ilustraci, bude probíhat od 25. do 27. 4. 2014 v galerii Art Salon S MICRONA v Praze. Organizátorem je PageFive, mladé knihkupectví specializující se na prodej a produkci výtvarných publikací, autorských textů a uměleckých periodik.

Kromě navazující výstavy s názvem Ilustrace není pouze doprovod knihy, která bude v galerii k vidění až do 30.6. a na které svá díla představí například Vladimír 518, Tomski&Polanski, Daniel Špaček, Kateřina Kynclová či David Böhm a Jiří Franta, bude celý víkend probíhat i velmi pestrý doprovodný program s řadou přednášek, diskuzí, performancí, dílen a večerních koncertů. Těšit se můžeme namátkou například na náhled do procesu tvorby Jaromíra 99, sítotiskový workshop, promítání studentských kreslených filmů Atelieru animace UMPRUM, nebo na digitální kreslení přímo na jedenáctipatrovou budovu galerie.

To vše za účelem nejen pobavit návštěvníky toužící po kulturním vyžití, ale i ukázat světu, že knižní ilustrace již dávno není pouze jakýmsi doplňkem literární tvorby, nýbrž plnohodnotným výtvarným dílem, které má na umělecké scéně své pevné místo.

Více informací a aktualit naleznete na webových stránkách festivalu , nebo na jeho nově vzniklém Facebooku.

Malá ochutnávka:

tomski polanskiPolski&Polanski (od nich také velmi povedený plakát k akci)

špačekDaniel Špaček

kynclováKateřina Kynclová

alica gurínováAlica Gurínová

Foto zdroj:
https://www.facebook.com/lustrfestival
https://www.facebook.com/pages/Kate%C5%99ina-Kynclov%C3%A1/509389705776681?fref=ts
https://www.facebook.com/Daniel.Spacek.Illustration?fref=ts

 

Anibou

Ani Boučková

Maluje již od útlého věku.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>