4_MG-0251_letni-kino-fff-v-riegrovych-sadech

Fresh Film festival, který na konci prázdnin oslavil 10 let své existence, nám přichystal malý dárek večer před prvním školním dnem. Učinil tak v podobě letního kina v Riegrových sadech, které se tak stalo jedinou scénou přístupnou bez vstupenky.

Kino

Ač to k večeru na silný zážitek nevypadalo kvůli blížícím se dešťovým mrakům, nakonec se počasí udobřilo, aspoň co se deště týče. To se zimou to bylo horší. Ne všichni jsme čekali tak studenou noc v první zářijový den, což způsobilo větší tisknutí v publiku. Ale to příchozím dvojicím rozhodně nevadilo. Plátno vestavěné do obří nafukovačky bylo umístěno tak, že publikum, sedící na mírné stráni, vidělo za plátnem nasvícené věže a hradby Prahy.

A co že se promítalo? Film natočený před rokem v německé produkci s názvem This Ain’t California. Film se promítal v originále (v němčině) s českými titulky. Snímek vypráví příběh tří přátel, kteří založili skateboardovou subkulturu v NDR. Svého času byli jediní skejťáci za Zdí. Film vhodně ukazuje prostředí komunismu i atraktivní záběry na prknech s výjimečně dobře vybraným soundtrackem. I když se jedná vlastně o dokument, nemá tendenci chrlit na diváka spoustu přebytečných informací a jako jeden z mála dokáže skutečně pobavit. Předmětem této recenze podle mě není prozradit celý příběh filmu, ale jen uvedu, že nejvíce mě překvapila informace, že v Evropě byla centrem skateboardingu právě Praha!

Závěrem doufám, že letních kin přibude, jelikož přinášejí nevšední zážitek, jaký v klasickém kině nezažijete, a This Ain’t California vřele doporučuji nejen lidem jezdících na prknech.

Honza Kuliš

Honza Kuliš

Dělám to, co studuji. Studuji to, co dělám. Zajímá mě kultura, ponejvíce hudba, média a politické směřování.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>