new-world-order-and-ekonomic-order

Nový Světový Řád, v angličtině New World Order (NWO), je společenský, ekonomický i politický systém, na jehož nastolení pracuje skupina lidí obecně nazývána jako Ilumináti. Není to žádný výmysl, již řada vysokých politiků se prořekla. Cílem je sjednocení světa pod jednu vládu s jedním právním řádem a jednou bankou. Vládnout celému světu se snažilo v průběhu dějin mnoho lidí a snad ještě nikdy nebyla tak dobrá příležitost, jako dnes v době velké globalizace.

Jak jsem v minulém článku psal, ekonomiku (obchody), politiku (lobbingem) a do jisté míry i společnost (médii) ovládají korporace. Je tedy na místě ptát se, kdo korporace vede. Můj článek o korporacích byl zaměřen převážně na spotřební zboží a potravinářský průmysl, dalšími prostředky jsou banky i již zmíněné televize a další média. Konspirační teorie NWO se odlišují hlavně v míře propojení a spolupráce jednotlivých sektorů, která je, i když často viditelná, špatně dokazatelná a když dokazatelná, tak ne příliš známá, kvůli tomu, že se logicky snaží spojitosti utajit, aby se lidé neznepokojovali postupnou centralizací moci. Snaží se vyvarovat zbytečnému odporu a pozornosti ze strany občanů, kteří by mohli překazit jejich plány.

O co jim jde

Snaží se zavést dlouhodobě udržitelný Orwellovský systém. V některých případech již nejsme daleko. Neustálý boj proti terorismu, bin Ládin v minulém století vychvalovaný bojovník za svobodu, teď s velkou slávou zabit, jako veřejný nepřítel číslo jedna. Boj kdesi na východě, většina občanů ani neví, kde to je a proč se bojuje. Občas na ně dojetí nějaká ta „raketa“, tak věří, že je potřeba se do toho zapojit.

Teorie NWO

Multibilionáři vlastnící korporace ovládají politiku nejen prostřednictvím lobbingu, ale také stínových vlád. A nejen kvůli větším ziskům svých firem, ale také za cílem reálně vládnout světu. Jsou to rodiny, které se v zájmu udržení moci a kapitálu množí mezi sebou. Známá je jen „špička ledovce“, jestli vůbec. Jde o jména jako Rothschild či Rockefeller. Existuje i zmínka o tom, že všichni prezidenti USA jsou příbuzensky spříznění nejen mezi sebou ale i anglickou královskou rodinou, ta je zas možná příbuzná s dávnými faraony Egypta (jen domněnky). Populaci chtějí snížit na půl miliardy a žijí prakticky mimo naší realitu. O věci jako peníze, zákony a přežití se nemusí vůbec starat. Mají zemi jako The Sims a můžou si dělat, co se jim zlíbí. K moci se dostávaly tyto rody po dlouhá tisíciletí a jejich majetky si nedokáží obyčejní smrtelníci vůbec představit (tedy ani já). Plán je celkem jednoduchý a zatím vcelku vychází. Musíte přijít s dobrou myšlenkou, vytvořit problém a rovnou už na něj mít řešení, to ale nedáte lidem hned, necháte je ztratit naději, pár jich třeba umře a pak přijdete s geniálním řešením, které při nejlepším vede k dalšímu problému (není dlouhodobé). Lidé vám budou žrát z ruky, i když na tom budou bídně jako předtím. Aby to fungovalo, nesmí vás znát, jinak zjistí, že problémy tvoříte i řešíte a mohli by to prokouknout. Když se lidé začnou bouřit, dáte jim nějakou „novou“ technologii, se kterou se zabaví a budou si připadat důležití. Nejlepší je, když jí později využijete proti nim.

Probouzení

Opravdu jednoduché. Ale jako všechny pořádky, to naráží na to samé – lidský faktor. V The Sims nemusíte vymýšlet takovéto složitosti, aby vás simíci poslouchali, neumí se sami rozhodnout, nemají vlastní iniciativu, názory a nepřemýšlí za sebe, vše jim pomyslně vštěpujete do hlavy vy. U některých lidí to dnes funguje podobně, jenže nejsou to zdaleka všichni. Mnoho lidí za sebe přemýšlí, má vlastní názory a dokonce schopnost iniciovat nové nápady. Takoví lidé nejsou svým chováním přímým nebezpečím pro Ilumináty, je ale nemalá pravděpodobnost, že prokouknou celou tu hru, nebo alespoň část. Pak jde jen těžko zastavit vlnu „probouzení“ lidí, kdy si budou uvědomovat, že všechno co se děje, je vykonstruované a začnou se bouřit, vzdorovat, nesouhlasit s řádem, jaký nám servírují. Mnoho lidí zjistí, že dění a řád světa jak ho známe, není takový, za jaký jsme ho považovali dlouhá léta, ne-li staletí. Není to produkt evoluce, ale uměle nainstalovaný řád vedoucí k degeneraci lidstva. Vždy byli u moci stejní lidé, jen systémy se měnily. Když nějakou dobu sledujete světové dění, spoustu věcí se vám spojí, začnete vidět souvislosti a začnete tušit, že někdo tahá za nitky. Nejvíce škody jim činí rozšiřování jejich plánu a praktik do povědomí lidí, když jejich lži prohlédne dostatečné množství lidí, nebude již jejich aparát k ničemu. Tím, že vám to někdo řekne, se nic zásadního nestane, musíte na to přijít sami, až sami budete chtít. Mám pocit, že je něco na spadnutí. Jde o to, zda to bude revoluce směrem k NWO nebo od něj, například k vyššímu vědomí. I když je globalizace sama o sobě ve většině případů přínosná, v dnešní době je využívána k centralizaci moci a ovládání. Scénářů je spousta, od záhuby lidstva atomovou bombou, nastolení totalitní světovlády, po celosvětový mír. Nejsem žádný pesimista, spíše pacifista, ale mír opravdu nečekám.

Na konec bych rád uvedl citát Johna Lennona, který by mohl pomoci, když by jste se cítili bezmocní proti bandě nelidů s nadlidskou mocí, která se vás chystá zabít: „Všechno bude na konci v pořádku. Pokud to není v pořádku, pak ještě není konec.“  Ve všedních věcech to může být dobrý citát pro vyvolání pocitu naděje v beznadějné situaci. Půjdeme-li do extrému, říká nám, že úplný konec nikdy nenastane, jelikož i v té největší utopii se najde něco, co v pořádku není. Když se ale zamyslíme nad smrtí, která by se koncem minimálně osobním dala nazvat, možná to něco do sebe má. Nebo myslíte, že se mrtví ještě něčím trápí?

Prakticky politický článek se nám přehoupl v úvahu skoro až nad životem a smrtí. Můj názor jste poznali, teď je na Vás, udělat si vlastní. Jen nevím, jestli jsem došel tam, kam jsem chtěl, takže abych to shrnul: Sledujte světové dění i dění kolem sebe, nebo se o to alespoň snažte, protože nikdy nevíte, co jsou podsunuté lži a co pravda, můžete to zkusit odhadnout, ale stejně. To je ten krásný pocit nejistoty, který nás obklopuje. S jistotou je přeci nuda (a hele, nový volební slogan).

Jiří Jelínek

Jirka Jelínek

Průměrný uvědomělý mladý člověk, zajímající se mimo zajímavých věcí, o kterých se nedá psát, o světové dění a konspirační bláboly. Rád fotí, prochází se přírodou, tráví čas s kamarády a tvoří. Myslí si, že je jiný než ostatní a možná tomu tak je, možná taky vůbec. Nejraděj by obletěl s foťákem celou galaxii, ale nemá na to mimozemský pohon, který mu sebral pentagon. (Ne, prosím Vás, jsem naprosto normální :) )

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>