contrail

Za toto téma jsem schytal již mnohé opovrhující pohledy. Jedná se o chemtrails, HAARP a obecně geoinženýrství. Jako vždy si první řekneme, co tyto tři pojmy znamenají. Geoinženýrství je vědní obor zabývající se ovlivňováním klimatu, počasí a atmosférických jevů. Chemtrails jsou čáry za letadly, údajně vypouštěny záměrně, prý obsahující těžké kovy nebo dokonce virové částice. Na rozdíl od contrails, tvořenými vodní parou a ledovými krystalky, které mizí po pár minutách. HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program) je zařízení skládající se z pole mnoha antén a vysílačů vysokých 22 metrů, fungující jako vysokofrekvenční radar a vysílač. Výzkum je oficiálně zaměřen, na působení vysokofrekvenčních radiových vln na inosféru* a chování insoférických jevů, jako například polární záře. Je postaveno oficiálně na Aljašce a v Grónsku, ale předpokládá se, že jsou anténová pole i jinde po světě (např. na bezejmeném ostrově v Atlantiku), aby byla možnost studovat inosféru celé planety a ne jen části.

HAARP

Budeme pokračovat s HAARPem. Konspirační teorie říkají, že s jeho pomocí se dá ovlivňovat chování mraků, bouří a vyvolávat zemětřesení, a tedy i použít jako zbraň. Někdo říká, že dokonce může ovlivňovat gravitaci a čas. Pomocí frekvencí má působit na inosféru a zahřívat, či roztahovat ji. Roztažená inosféra je jako natažená guma a při uvolnění, může vyvolat zemětřesení. Poprvé, podle teoretiků, byl tento způsob zkoušen na Haiti 2008 a účelově použit v Japonsku 2011 (kvůli nevoli ke spolupráci ze strany Japonska). Důkazy nejsou žádné, snad jen podivné mraky před zemětřesením a dle svědků divný pocit ve vzduchu (nevím, jak si to představit a stejně tak to mohlo vyvolat samotné zemětřesení). Smysl mi to dává větší než chemtrails, ale nejsem přesvědčen o pravdivosti kospirace. Je pravdou, že vše je založeno na frekvenčním kmitu a tak si myslím, že by teoreticky mohl mít HAARP nějaké možnosti, o kterých se oficiálně USA nezmíní. Ovlivňování času to asi nebude. Nejbláznivější teoretici mluví také o ovládání mysli (proto některé můžeme vidět s alobalovými čepicemi). Je na uváženou, zda by spíše neměli navštívit psychologa, či psychiatra, ale to samé někdo může říci o mě. Když by dokázal HAARP ovládat mysl, tak Vám tu asi nepíši a sedím raději u televize.

Chemtrails

Čar na nebi, které za sebou zanechávají letadla, si někdy všiml asi každý. Někdy zmizí po pár vteřinách, některé setrvají pár minut a jindy jsou schopné se roztáhnout přes celou oblohu, jako šedá záclona. Celkem logické vysvětlení se bere v tom, že pokaždé je letadlo v jiné výšce, je jiná vlhkost vzduchu a tím pádem se tvoří různé contrails (kondenzační stopy), tedy tím, jak letadlo prolétá atmosférou s vysokou vzdušnou vlhkostí, jdou od motorů letadla vodní páry (jako od pusy v zimě) nebo se v ojedinělých případech tvoří na letadlu krystalky ledu, které ihned odlétají a tvoří „ohon“ za letadlem. Asi Vás nepřekvapí, že je kolem toho spousty konspiračních teorií. Všechny se shodují v jednom a to, že jsou do atmosféry rozprašovány aerosoly těžkých kovů, popřípadě jejich oxidy (hliník, barium…). Ve dnech, kdy je pozorováno více kondenzačních stop na obloze bylo opravdu naměřeno ve vzduchu zvýšené množství těchto látek a v testech vody a půdy byly limity výskytu těchto prvků překročeny i tisícinásobně (údajně). Neznám okolnosti měření, ani výchozí hodnoty. Důvod rozprašování je jako nejčastější uváděn pokus o zpomalení globálního oteplování. Mezi dalšími možnostmi je pokus o redukci počtu obyvatel (jedy a viry), nebo ládování atmosféry kovy pro lepší účinky výše zmiňovaného zařízení HAARP. Nepanuje shoda, ani co se týče toho, zda rozprašují speciální letadla, či všechna. Nemyslím si, že by všechna letadla mohla na palubě kromě cestujících a zavazadel nést ještě stovky kilo nějakých látek navíc. A přidávání látek do paliva je z mého pohledu pitomost. Zastánci konspirací se ohání často tím, že jsou na oblozue někdy patrné šachovniové vzory, ty z mého pozorování tvoří letadla letící v časových intervalech v pravidelném koridoru. Dokud nebude jasnější důkaz, tak budu k této teorii skeptický. Avšak vždy, když vidím na obloze kondenzační čáry, nedá mi to, abych si v duchu neřekl „A co když je to pravda?“

_______________________________________________________________

* Ionizovaná část atmosféry ovlivňující šíření elektromagnetických signálů. Je složena z neutrálního plynu, iontů a elektronů. Má velký význam pro šíření krátkých radiových vln, které se od ní mohou odrážet a tím se šíří od vysílače. Spodní okraj ionosféry je ve výšce asi 60 km (den), 150 km (noc), v horní části pak ionosféra ve výšce cca 700-1000 km přechází do plazmasféry (zdroj: Wikipedie)

Jiří Jelínek

Jirka Jelínek

Průměrný uvědomělý mladý člověk, zajímající se mimo zajímavých věcí, o kterých se nedá psát, o světové dění a konspirační bláboly. Rád fotí, prochází se přírodou, tráví čas s kamarády a tvoří. Myslí si, že je jiný než ostatní a možná tomu tak je, možná taky vůbec. Nejraděj by obletěl s foťákem celou galaxii, ale nemá na to mimozemský pohon, který mu sebral pentagon. (Ne, prosím Vás, jsem naprosto normální :) )

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>