b8fd9fd950_84314121_o2

V druhém článku série se podíváme na nejbláznivější konspirační teorie, o kterých myslím, zase tolik přemýšlet nemusíme, abychom vydedukovali, že nejspíš nebudou pravdivé. Ale kdo ví?

Jako první se podíváme na teorii, ne úplně tak konspirační a ne úplně rozšířenou v dnešní době, hlavně díky vědeckému pokroku. Existuje již asi dvě století a umím si jí lépe zasadit do dob dávno minulých, plných alchymistů. Je to teorie o duté zemi. Asi se mi nebudete divit, když tuto teorii dnes zařadím mezi fantasmagorie. I přes to jsem náhodou narazil na článek*, že NASA zaznamenává signály ze středu země. Je to až tak aktuální, že prý je začali zaznamenávat v říjnu tohoto roku. Byl bych ale ohledně věrohodnosti článku velice skeptický.

Na druhé straně zemského povrchu, který má být tlustý asi 800 mil (± 1300 km), se má nacházet dutina bohatě obydlená všemožnými druhy. Uprostřed mají mít vlastní slunce a žít si tam v míru a pokoji. Prý se na pólech nacházejí otvory do nitra země, nebo dokonce žijeme vně planety, vesmír je jen optický klam a tedy, na pólech jsou otvory ven. V dnešní době bych si to ale netroufal tvrdit.

Několika badatelům se prý podařilo dostat se těmito otvory na „druhou stranu“. Suvenýry nám ale nepřivezli.  Eskymáci prý, když se snaží vysvětlit, odkud jsou jejich předci, ukazují k severu a vyprávějí o zemi nezapadajícího slunce. Třeba jsou opravdu pod polárními čepičkami skryty nějaké otvory do nitra země.

Musím uznat, že bych byl rád, když by dutozemě opravdu existovala. Umíte si představit, jaký by to byl boom a podívaná? Co bychom tam asi nalezli? O tom si můžeme nechat jenom zdát.

Mezi další zvláštní teorie patří ta, že jsou G. W. Bush a Obama, ostatně jako všichni prezidenti USA a členové anglické královské rodiny, mimozemští ještěři se schopností převtělení. Je pravda, že dnes už bych se asi nedivil ničemu.

Pak, že raný středověk (614–911 n. l.) neexistoval. Prý za to může špatný přepočet při přechodu z juliánského na gregoriánský kalendář v roce 1582. Asi si na to nevzali kalkulačku (ano, vím, že je v té době ještě neměli). Když vezmu, že prý vše co se v té době stalo, má být vymyšlené, nevím, komu by to bylo ku prospěchu.

Dalo by se pokračovat k ponoukání izraelských studentek k sexualitě izraelskou vládou pomocí prodeje žvýkaček s příměsí afrodiziaka. (Uvažuji, že si skočím na velvyslanectví taky pro jeden balíček.) Nebo,  že P. McCartney už zemřel a vystupuje za něj náhradník se stejnou vizáží a hlasem. Ale tyto konspirační teorie nepovažuji za příliš zamyšlení hodné.

V dalším článku už se můžete těšit na nějakou pořádnější konspiračku.

_________________________________________________

* http://www.svetkolemnas.info/novinky/kontroverzni-realita/328-nasa-taji-ze-uvnitr-nasi-zeme-zije-nekdo-dalsi-zachytila-radiove-signaly

Jiří Jelínek

Jirka Jelínek

Průměrný uvědomělý mladý člověk, zajímající se mimo zajímavých věcí, o kterých se nedá psát, o světové dění a konspirační bláboly. Rád fotí, prochází se přírodou, tráví čas s kamarády a tvoří. Myslí si, že je jiný než ostatní a možná tomu tak je, možná taky vůbec. Nejraděj by obletěl s foťákem celou galaxii, ale nemá na to mimozemský pohon, který mu sebral pentagon. (Ne, prosím Vás, jsem naprosto normální :) )

  1. Honza Kuliš

    Pěkný konspirace :D Ta s částí středověku je snad nejlepší, i když ta s Paulem je taky dobrá. O tý už jsem slyšel a o Beatles je snad ještě jedna hodně známá… Ta o „dutosti Země“ už možná trochu k zamyšlení je. Hrozně se mi líbí ta filosofická pasáž, že my jsme ve skutečnosti v té duté části a celé je to klam; přesně to mě napadlo, když jsem si četl to o mimozemšťanech žijících pod námi.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>