9-11 attack

A rovnou hup do horké kaše. Konspirace kolem útoků 11. září 2001 na World Trade Centre v New Yorku a Pentagon ve Washingtonu v USA. Dalo by se říci, že je to nejznámější a nejrozšířenější konspirační teorie vůbec.

Oficiální verze

Podle oficiální verze muslimští teroristé z Al-Kaidy pod vedením Usama bin Ladina (Tima Osmana), který vše řídil z jeskyně kdesi v poušti, převzali kontrolu nad třemi letadly a následně se dvěma naletěli do dvou mrakodrapů, které následkem nárazu a požáru spadly. Prý následkem požáru spadla i třetí budova (WTC7), která stála přes ulici vedle WTC1 a WTC2. Se třetím naletěli do budovy Pentagonu.

Válka proti teroru

Po tomto incidentu byla zahájena „válka proti teroru“, která trvá dodnes. Vyžádala si již milióny životů nevinných lidí a soukromí i svobodu miliard. Většina vojenských výpadů USA (společně s NATO) na Blízký východ jsou prakticky jen tímto ospravedlňovány, ať už přímo nebo náznaky. Je to boj proti našim nepřátelům, teroristům.

Když je něco pod záštitou protiteroristické akce, je povoleno cokoli. Lidem to je jedno, jsou rádi, vždyť je to pro jejich dobro a bezpečí. Byla přijata bezpečnostní opatření, která dovolují vás na letišti svléknout do naha, špehovat každý váš krok, váš počítač, mobil, celou vaši rodinu, všechny přátelé, třeba i uvěznit vás a to jen kvůli podezření z terorismu. Platí to hlavně pro Ameriku jakožto hlavního iniciátora, ale myslíte, že vaši komunikaci přes americké servery nezaznamenává NSA, CIA nebo jiná tajná agentura?

Bojovat proti teroristům se USA vydává do zemí vlastnících ropu, zlato, nepoužívající dolar, často se soběstačnou ekonomikou. Pod záštitou boje proti terorismu, boje proti diktátorským a krutým režimům vyplení zemi, zavedou soukromou státní banku pod vedením Rothschilda a vyhlásí demokracii, kde se k moci dostanou proameričtí mafiáni. Peníze již netečou do státní pokladny a nevrací se zpět do státní infrastruktury.

Dobře, to je to co se děje jako revange za terorismus (něco jako křížové výpravy). Položme si otázku, je to opravdu nutné? Jsou muslimové opravdu takoví radikálové a zabijáčtí fanatici? Komu to prospívá? Lidu? Není terorismus jen zástěrka pro agresivní roztahování USA (popřípadě NWO)? A není válka proti terorismu sama o sobě terorismus? Nemohlo být pro USA vlastně docela výhodné pomoci si false flag útokem na WTC a Penthou….  Pentagon? Vzpomeňte si na  Anderse Behringa Breivika, to byl křesťan a také terorista. Nejde o náboženství, ale o člověka.

Business

Řeknete, že shodit si vlastní budovy a zabít vlastní obyvatele není zrovna chytré, ale copak to nefunguje skvěle? Navíc na pádu dvojčat vydělala spousta lidí. Například Larry Silverstein, který si pronajmul pár měsíců předem komplex WTC a pojistil ho proti teroristickým útokům. Můžete namítnout, že mohl daleko více vydělat na stojících budovách, já vám ale řeknu, že staré WTC nebyly nic moc, co by stálo za koupi. Obsahovaly stovky, možná i tisíce tun toxického azbestu, nebyly moc ekonomické, a proto prodělávaly velké peníze. Stály na velice pěkném místě na Manhattanu a rozebrat je, by stálo majlant a Silverstein měl právo na to, postavit tam vlastní stavbu. Pod věžemi byly uloženy velké zásoby zlata (které se ztratily) a ve WTC7 měla CIA nemálo tajných dokumentů, u kterých se hodilo, že skončili v prachu trosek.

Velký pád

Další podivné okolnosti se týkají pádu budov. Kvůli nim je nejvíce pochybností. Osobně si totiž nemyslím, že by mohly budovy spadnout takto ukázkově kvůli nárazu letadla. Prý za to mohl hlavně letecký benzín, který roztavil ocelovou konstrukci těl mrakodrapů a díky tomu se zřítily jako domečky z karet. Dle mého názoru většina leteckého benzínu shořela již při nárazu a uvnitř zase takové ohnivé peklo nepanovalo, čemuž nasvědčuje i fakt, že z děr po letadlech vykukovali lidé a radiové komunikace hasičů, ve kterých hovořili o lehce zvládnutelném požáru.

Ukázkovou demolici, myslím, zajistili pečlivě uložené nálože s vojenským nano-thermitem*, který byl také nalezen v prachu po celém NY a v troskách byla nalezena roztavená ocel ještě dlouho po pádu. Je podivné, že by při přirozeném sesuvu budov proběhl kolaps volným pádem kolmo k zemi a s tím, že trosky byly roztříštěny na prach a konstrukce rozsekána někdy až viditelně rovnými chirurgickými řezy. Je zde na místě argument: Není možné umístit do budovy tolik trhaviny, aby si toho nikdo nevšiml. Několik měsíců před útoky byly prováděny na budovách uzavírky celých pater, kdy není zaznamenáno, co se provádělo a v roce 2001 bylo ve WTC také cvičení CIA. Těch náhod a souvislostí mi přijde až přehnaně mnoho.

V neposlední řadě je tu budova WTC7 kde byla CIA i sídlo starosty NY. Budova byla včas vyklizena, nikomu se nic nestalo, zmizelo spoustu tajných dokumentů, a proto se na ní často zapomíná. Její osud byl ještě podivnější. Prakticky bez újmy se zřítila k zemi se stejnou přesností jako WTC1 a 2. Prý za to mohly znovu rozsáhlé požáry způsobené hořícími troskami, ale nikdo je neviděl. Jako první se začalo propadat jádro budovy, jak tomu je u řízených demolicí.

Pentagon

Jako poslední je tu budova Pentagonu, do které naletělo letadlo, které nikdo neviděl, nic z něj nezůstalo a udělalo manévr, který s ním nebyl možný. Třetí Boeing údajně také unesli teroristé Al-Kaidy a vletěli s ním do budovy Pentagonu, kde náhodou nebyli žádní vysocí představitelé a šéfové (Všichni měli dovolenou, nebo vezli děti k doktorovi). Teroristé podle oficiálních záznamů první provedli otočku, kterou nebylo s velkým boeingem možné technicky provést, aby pak nalétli do Pentagonu. Nejsou ale svědci, kteří by to viděli. Ani na průmyslové kameře nedaleké benzínové stanice. Na onom záznamu je vidět spíše něco podobného raketové střele, čemuž by i lépe odpovídal kráter po „letadlu“, které asi někde ztratilo křídla, protože v místech, kde by se měla nacházet, byla budova nepoškozená. Jediné, podle čeho se poznalo, že to bylo letadlo, byl jediný motor z letadla, který byl nalezen v troskách. Od první chvíle všichni věděli, že to bylo letadlo, i když ho nikdo neviděl a nezůstal z něj jediný šroubek krom onoho motoru, kterého se ihned CIA či FBI zbavila (ostatně jako trosek z WTC). Několik očitých svědků mluví o bezpilotním letounu bez oken s motorem na ocase. Kamerové záznamy Pentagonu se ztratily, takže se asi pravdu jen těžko dozvíme.

 

Také je otázka, kde byli v obou případech piloti stíhaček, kteří jsou povinni být do několika desítek sekund ve vzduchu a 11. září se objevili na obloze až hodinu po incidentech.

Pravdu se možná dozvědí naše děti, nebo děti našich dětí, nebo ji známe již dnes a je to oficiální teorie? Ať je to tak či onak, válka proti teroru je přehnaná a páchá více škod než užitku.

Celá série článků, kde shrnují informace o 11. 9. 2001, které jinak naleznete na internetu či v knihách je na serveru AC24. Jde to do podrobností a dokreslí vám to pozadí celého spiknutí, nebo je to jen výčet náhod a hypotéz… podle toho jak to vezmete.

___________________________________

Jestli vám něco nesedí, nebojte se hledat na internetu, nebo napište do komentářů, můžeme to probrat :)

*http://www.youtube.com/watch?v=LNOM_U5UM6Q

Jiří Jelínek

Jirka Jelínek

Průměrný uvědomělý mladý člověk, zajímající se mimo zajímavých věcí, o kterých se nedá psát, o světové dění a konspirační bláboly. Rád fotí, prochází se přírodou, tráví čas s kamarády a tvoří. Myslí si, že je jiný než ostatní a možná tomu tak je, možná taky vůbec. Nejraděj by obletěl s foťákem celou galaxii, ale nemá na to mimozemský pohon, který mu sebral pentagon. (Ne, prosím Vás, jsem naprosto normální :) )

 1. Co se pádu budov týče, je potřeba brát jejich konstrukci, která nebyla na náraz letadla stavěná. Prostě, nosníky se nacházeli pouze po obvodu a v centru kolem výtahů, narozdíl třeba od Empire State Building, kde jsou umístěny tradičně – tedy ve čtvercové síti po celé ploše každého patra – a která už náraz jednoho letadla kdysi přežila. Po nárazu letadla do WTC však byla většina klíčových nosníků zničena.

  • Jiří Jelínek
   Jiří Jelínek

   To možná ano, ale je možné, aby se pak budovy sesunuly kolmo k zemi až do základů rychlostí volného pádu? Za příčinu zřícení nebyly oficiálně vyhodnoceny nárazy letadel, ale pořáry, které údajně roztavily nosníky. Je pravda, že hlavní nosníky se nacházaly pouze v centu budovy, mnoho architektů a stavebních inženýrů se přiklání k verzi, že budovám něco pomohlo aby šly k zemi a že byly dost pevné na to, aby vydržely. Když by se sesunul vršek budovy, či její část, připadalo by mi to logičtější. Na druhou stranu někdo mluví o „palačinkovám“ efektu, kdy vždy předchozí padající patro razdrtí patro pod sebou a tak to pokračije až k zemi. Ale zase mi přijde nemožné nebo velice nepravděpodobné, aby to bylo samovolně s takovou přesností a rychlostí, no nevím.

   • Všimněte si, že první se zřítila budova, do které letadlo narazilo později. Proč? Protože narazilo níž. Stačilo, že byla poškozena jen část nosníků a zbytek byl „pouze“ oslaben požárem kerosinu, kterýho byla letadla vypravená z východního pobřeží do L.A. plná skoro po špunty….a váha zbytku budovy dodělala svoje. A ve článku chybí letadlo čtvrté, které po vzpouře proti teroristům havarovalo kdesi v Pensylvánii. To jen tak na okraj. I přes to, že k mnoha věcem se dá najít logické vysvětlení, stejně jedenácté září smrdí a smrdět bude. Zahraniční i domácí tajné služby věděly, že se něco takového plánuje, byly varovány, ale nic se nepodniklo. Než vědomý útok pod false flag mi, ačkoliv nejsem zastáncem konspirací, připadá reálnější spíš vědomá nečinnost.

    • A, což jsem zapomněl dodat, druhé letadlo letělo rychlostí 950 kmh, zatímco první 790…to taky udělalo svoje..

    • Jiří Jelínek
     Jiří Jelínek

     Ano, jedno letadlo jsem neúmyslně vynechal, děkuji za připomenutí.
     Je to věčné dilema zda se budovy sesunuly následkem nárazů a požáru nebo jim pomohly nálože v budovách. Sám zcela nevím k jaké variantě se přiklonit. A co potom budova WTC7?
     Vědomá nečinnost ano, ale proto, že se jim to hodilo, nebo že to byla jejich akce?

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>