fifi

Benefiční koncert pro Sýrii

1. června

Pokud děti ještě (nebo už) nemáte, můžete se vydat na tuto akci, která vám kromě hudby přinese i tanec a dobrý pocit z trochy dobročinnosti. Jako první se uvede choreografka Kamila Mottlová, která vás – když budete chtít – naučí základy moderny. Z hudebního programu akce nabídne kapelu Mayen, což bude velký překvápko (jelikož hrajou poprvé). Poté už nastoupí zkušenější kapely a to WunderbarBand hrající jazz s éterickou Jenovéfou Bokovou, kterou můžete znát z filmu Občasnký průkaz. Pak přijde na řadu tvrdší sebranka, a to kapela The Viv, kterou jsem měl tu čest vidět už vícekrát. Ti vám zahrají grunge těžký jako fláky od Alice in Chains. Na této akci ovšem speciálně akusticky.

Přispějete na dobrou věc a navíc uvidíte zajímavý program, to nezní špatně.
https://www.facebook.com/events/661286073937558

Emozpěv & Ufajr akusticky

4. červen

Pokud se vám líbí introvertněji pojatá hudba a máte hodně rádi zvuk akustické kytary, tato akce je pro vás. U Emozpěvu se vyžijete v kytarových aranžích a velmi zvláštních textech a Ufajr vám zahrají také akusticky. U nich je to celkem raritní, takže se můžete těšit na speciální zážitek od těchto muzikantů, kteří posouvají hranice rockové muziky.

https://www.facebook.com/events/244230775782736

SERGEANT PLUCK HIMSELF & LAST OF MY KIND

5. červen

Jestli se vám zalíbí Ufajr, máte šanci hned příští den být na skvělém koncertu podobného žánru. Stejně jako Ufajr jsou LastOfMyKind propagátory žánru zvaného post-rock, který se snaží všemožnými efekty a neobvyklými postupy změnit hranice žánru rocku. S sebou na koncert si vzali také kapelu podobného založení z Rakouska.

https://www.facebook.com/events/754255131274549

Twisted Rod & The Maggie’s Marshmallows

6. červen

Den poté si na sedmičce můžete vychutnat naopak něco velmi staromódního. Křtít svoji debutovou desku bude sehraná partička Twisted Rod, které jste měli šanci vidět na spoustě akcí v Praze. Že jde o perfektní rock’n’roll, zjistíte už po první písni. Padesátky jsou již dávno za námi, ale u Twisted Rod to jaksi vůbec nevadí. Takže klidně vemte svou babičku, co poslouchala Elvise, i jí se to bude líbit. U křtu nebude chybět kapela The Maggie’s Marshmallows, která vám představí své pojetí o dekádu novějšího žánru, takže to bude pořádná garáž jak od The Sonics v šedesátkách!

https://www.facebook.com/events/405851872891054


To je prozatím vše, co mě zaujalo. Jelikož jsem se soustředil na menší lokální koncerty (za které neutratíte moc peněz), je možné, že jich ještě řada přibude. Příště vám představím pro změnu tři „městské festivaly“, kam se můžete podívat v červnu v Praze.

Zdroje obrázků: nafilmy.com a bandzone.

Honza Kuliš

Honza Kuliš

Dělám to, co studuji. Studuji to, co dělám. Zajímá mě kultura, ponejvíce hudba, média a politické směřování.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>