Skener_20131213 (2)

Skener_20131213 (2)

Díky tomuhle kalendáři kdykoli zjistíte, kolik dní zbývá do Štědrého dne a ještě si připomenete, že jsme v České republice, v zemi, jejíž hlavní město je od hlavního města Spojených států amerických vzdáleno 6 894 km vzdušnou čarou.

(pozn. nevztahuje se na Američany v Česku)

,,V žádném případě nemá jít o nějakou národní hrdost nebo útok na vánoční tradice jiných národů. Ten adventní kalendář má být spíše jakousi metaforou.“ upřesňuje anibou. ,,Nemám nic proti Santa Clausovi, ale chci poukázat na to, že zvyšující se amerikanizace všeho kolem nás má smutný dopad na svátky, které jsou v naší zemi tradiční a mají zde své neodmyslitelné místo. Zvládnu Valentýn. Ale Vánoce ve znamení sobů, kokakoly a chlápků v červeném, s plnovousem a velkým břichem už ne. Takže ten adventní kalendář říká – celý rok čekám na Ježíška v jesličkách a ne na někoho jinýho, kdo přijede v kamionu plnym limonády!“ dodává a mrká jedním okem.

Anibou

Ani Boučková

Maluje již od útlého věku.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>