Barrandov - terasy

Je sobota ráno. Popíjím svou ranní kávu a přemýšlím, co dnes budu dělat. Vzpomínám si na včerejší otázky, jestli jdu na výlet, tak zvedám telefon a volám Honzovi. Omlouvá se, zapomněl na mě. Vyráží se za 10 minut. To stíhám.

Za deset minut se nevyrazilo.Je začátek horkého období a porucha pražských autobusů není nic neobvyklého, takže se na Barrandov jede až za půl hodiny.  Konečně nastupujeme v úmorném horku do autobusu. Zdá se, že Barrandov nám není přán, někde kolem Budějovické vypovídá další autobus svou funkčnost. Po hodině a půl se dostáváme na onu slibovanou zastávku, na Terasy. Vystupujeme a vydáváme se vzhůru čelit vedru a strmému kopci. Nikoho z nás nenapadlo se podívat, kde přesně staré Terasy Barrandov jsou, takže jsme šli stále výš a výš. Ptáme se různých lidí a všichni nás pochybně posílají dále. Přicházíme k novému televiznímu studiu Barrandov. Pot z nás teče proudem. Zastavujeme se v místní večerce. Dáváme si něco na osvěžení a pokračujeme dál. Vypadá to, že jsme v koncích. Objevujeme hlavní silnici a velký billboard, u kterého se část naší skupinky zastavuje. Vytravelejší pokračují. Slyšíme jejich volání, máme jít dál. Tedy jdeme. Prodíráme se křovím a ke kolenům vysokou trávou. Když už cítíme, že dál už nejsou žádné keře, odkrýváme si rukama obličej. Zvedáme hlavu a vidíme něco ohromného. Nacházíme nové město na periferii Prahy. Nejsou to sice slibované staré Terasy, jsou to kulisy. Soukromý majatek. Vypadá to nádharně. Zkoušíme poklepat na stěny. Ozval se stejný zvuk, jako když poklepete na nábytek u sebe doma. Polystyren, sádrokarton, dřevotříska a dřevěné trámy. Jsme nadšeni. Po obhlíde areálu se vydáváme zpět. Někdo našel na mapách, že staré terasy jsou přímo u zastávky, kde jsme vystoupili. Naše nálada je po objevení kulis mnohem lepší a s radostí se vydáváme zpátky. Cestou nacházíme ještě velký vypálený dům, který nyní obývají sqatteři. A pak konečně zacházíme k oněm terasám. Obcházíme bránu a vcházíme k nim. Objekt střežen psy. Uvnitř se svítí. Musíme se prodírat houštím, protože o tohle místo se dlouhou dobu nikdo nestaral. Dole vidíme bazén, kteří slouží jako skatepark. Procházíme kolem. Dovnitř se dostat nedá. Po takové hodině u teras se vydáváme zpátky. Náš výlet končí projížďce přívozem na Vltavě, o kterém spousta znás ani nevěděla, že existuje, následujícím koupáním a cestou domů.

 Do galerie se dostanete kliknutím na libovolný obrázek, opětovným kliknutím vám zmizí lišty nahoře a dole. Orientace v galerii je možná pomocí šipek na klávesnici a zpět do čánku se dostanete stisknutím klávesy ESC.

barrandov-film (6 of 48).jpg barrandov-film (7 of 48).jpg barrandov-film (8 of 48).jpg barrandov-film (9 of 48).jpg barrandov-film (10 of 48).jpg barrandov-film (11 of 48).jpg barrandov-film (12 of 48).jpg barrandov-film (13 of 48).jpg barrandov-film (14 of 48).jpg barrandov-film (15 of 48).jpg barrandov-film (16 of 48).jpg barrandov-film (17 of 48).jpg barrandov-film (18 of 48).jpg barrandov-film (19 of 48).jpg barrandov-film (20 of 48).jpg barrandov-film (21 of 48).jpg barrandov-film (22 of 48).jpg barrandov-film (23 of 48).jpg barrandov-film (25 of 48).jpg barrandov-film (26 of 48).jpg barrandov-film (27 of 48).jpg barrandov-film (28 of 48).jpg barrandov-film (29 of 48).jpg barrandov-film (30 of 48).jpg barrandov-film (31 of 48).jpg barrandov-film (32 of 48).jpg barrandov-film (33 of 48).jpg barrandov-film (34 of 48).jpg barrandov-film (36 of 48).jpg barrandov-film (37 of 48).jpg barrandov-film (39 of 48).jpg barrandov-film (41 of 48).jpg barrandov-film (42 of 48).jpg barrandov-film (43 of 48).jpg barrandov-film (44 of 48).jpg barrandov-film (45 of 48).jpg barrandov-film (46 of 48).jpg barrandov-film (47 of 48).jpg barrandov-film (48 of 48).jpg

Karel Kolář

Karel Kolář

Fotím. Miluju kafe, čaj a kakao. Mám rád knížky, filmy, léto, park.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>